Silniki diesla uchodzą za trwałe i wytrzymałe. Tak było kiedyś. Obecnie różnorodne normy nieco ograniczyły ten typ napędu. Z jednej strony wyjdzie to wszystkim na zdrowie, z drugiej użytkownicy tych silników mają nieco pod górkę.
Silnik diesla nadal pozostaje konstrukcją trwałą i niezawodną. Niepewny jest jedynie osprzęt. A ten niestety jest dość delikatny i kosztowny w naprawach. Starsze silniki diesla okazują się prostsze i mniej problematyczne. Silnik diesla to jednak wciąż dobry wybór.

Kiedy?

Przede wszystkim jeśli nie użytkujemy auta na co dzień na krótkich trasach, a jeździmy dalej, ale rzadziej. Wówczas silnik diesla nie ma sobie równych. Jest może i nieco droższy od samochodów tankowanych LPG, ale też jego zasięg na pełnym zbiorniku jest nie do przecenienia. Nowoczesne jednostki napędowe zapewniają też całkiem przyzwoity komfort jazdy. Sprawia to, że silnik diesla wciąż pozostaje, mimo wszystkim przeciwnościom, rozsądnym wyborem. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy wybrać taki silnik. I odpowiednio o niego dbać. Odpowiednio użytkowany silnik odpłaci się nam długoletnią, bezproblemową służbą, a nawet w razie awarii pozostawi w kieszeni część pieniędzy zaoszczędzonych na paliwie. Silnik diesla wciąż warto rozważać, choć należy robić to z głową.